środa, 24 kwietnia 2013

Szorstkie, matowe i zniszczone włosy wołają o pomoc!


 Twoim niespełnionym marzeniem jest uzyskanie zdrowego połysku kosmyków... lecz za każdym razem, gdy próbujesz ułożyć swoje pasma w arcydzieło upiększające oblicze, w stan prawdziwej irytacji wprowadza Cię szorstkość dotyku i nad wyraz skwapliwe elektryzowanie się niesfornych loków?

 To oznacza, że masz spory problem na Twojej głowie... i to dosłownie. Jeżeli Twoje włosy buntują się przeciw złemu traktowaniu i zamiast lśniącej fryzury fundują Ci w odwecie "stóg siana".... to zacznij traktować je nieco łagodniej, nie pozwól na to, aby Twoje włosy podjęły akcję-ewakuację z nieprzyjaznego terenu ;)
 Wspomóż je naturalnymi kosmetykami zapewniającymi silną ochronę, a odwdzięczą się pozytywnie efektownym wyglądem :)

 O suchym typie włosów mowa w przypadku, gdy gruczoły skóry głowy z powodu wrodzonej tendencji wytwarzają zbyt mało łoju. Włosy suche są niemal całkowicie pozbawione otoczki tłuszczowej, która w sposób naturalny chroni rdzeń włosa przed utratą wilgoci, a także zgubnym działaniem warunków atmosferycznych. Posiadają w swej strukturze  dużo mniej wody |(poniżej 10%) niż włosy zdrowe, dlatego podstawą ich pielęgnacji jest nawilżenie od zewnątrz i od wewnątrz, co umożliwiają kosmetyki głęboko nawilżające oraz odpowiednia dieta. Włosy suche są najbardziej podatne na uszkodzenia podczas kontaktu z wysoką temperaturą, np. podczas suszenia a także mechanicznych urazów, np. w trakcie układania, dlatego też nie powinno się ich suszyć gorącym powietrzem suszarki, używać prostownic oraz lokówek, o ile nie pracuje na trybie emisji niższej temperatury. Ten rodzaj włosów jest dość kruchy i delikatny, dlatego warto obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie. 


 Włosy mogą stać się również przesuszone z powodu agresywnego działania czynników zewnętrznych, niewłaściwego traktowania fryzury i złych nawyków pielęgnacyjnych idących wespół z żywieniowymi.  Lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego należy bardzo ostrożnie postępować z włosami- przesuszyć można każdy rodzaj włosów, od suchych naturalnie, poprzez normalne, do przetłuszczających się... dlatego nauczmy się traktować je dobrze :)


  Szampon naturalny

 Włosy przesuszone potrzebują szamponów opartych na składnikach nawilżających, wygładzających i odżywczych, który będzie uzupełniać wilgoć we włosie i łatać ubytki w ich strukturze, już na etapie mycia włosów. Główną zaletą wpływu takich szamponów jest przywrócenie włosom blasku i elastyczności, gdyż wyciągi dbają o odnowę i silne nawilżenie suchych pasm. Do codziennego stosowania polecamy zwłaszcza szampony twarde z e-Fiore:  

* Werbena z pomarańczą
* Baobab z cytryną
* Winogrona i mango


 Pamiętaj, by szampon zawsze dokładnie rozcieńczać wodą w zgłębieniu dłoni, nim naniesiesz go na skórę głowy- to pozwoli aktywować składniki w nim zawarte oraz ułatwi aplikację.  Myjąc włosy suche lub przesuszone masuj zawsze skórę głowy, delikatnymi okrężnymi ruchami- to pobudzi krążenie i wpłynie korzystnie na wchłanianie substancji pielęgnacyjnych kosmetyków, a w rezultacie siłę cebulek włosów.
 Po umyciu włosów delikatnie zbierz nadmiar wody ręcznikiem, unikając gwałtownych ruchów, wyżymania i pocierania włosów- to najszybsza droga do uszkodzenia i tak kruchej struktury włosów zniszczonych.


Odżywki, maski, balsamy

 Odżywki do włosów przesuszonych powinny nie tylko wyrównywać poziom wilgoci we wnętrzu włosów oraz wygładzać i regenerować suche pasma, ale i chronić fryzurę przed ponownym przesuszeniem.

 Oto polecane przez nas kosmetyki dostępne w sklepie e-Fiore- posiadają zrównoważony skład zawierający odbudowujące włosy proteiny i ceramidy, składniki nawilżająco-nawadniające włosy, a także domykające rozchylone łuski włosów suchych :

* Balsam do włosów- naturalny, z glinką Beloun i olejami

* Odżywka- olejek do włosów z czarnuszki
* Odżywka- olejek do włosów "Moc 7 olejów"
* Szampon/maska kwiatowa z glinką ghassoul i olejem arganowym


 Kiedy włosy są wyraźnie przesuszone od nasady i  rozdwajają się na końcach, starannie nakładajmy odżywki i maski na całą długość fryzury.
  Należy uważać przy stosowaniu kosmetyków o bogatej formule jeżeli posiadamy włosy przetłuszczające się u nasady- wówczas omijamy obszar tuż przy skórze głowy i skupiamy swoją uwagę na długość włosów od połowy do końcówek.

Oleje- naturalnie intensywna kuracja

 Przesuszone kosmyki muszą mieć czas na dogłębną regenerację, także jeśli włosy są mocno zniszczone, najlepiej sprawdzi się pozostawienie oleju na całą noc. Nie zapomnij o pielęgnacji suchych końcówek włosów oraz skóry głowy- aby im dopomóc warto użyć łatwych w aplikacji płynnych olejów wnikających w łuski włosa:

* Olejek z owoców dzikiej róży;
* Olejek z pestek moreli;
* Olejek do włosów z czarnuszką;
* Olej z pestek awokado;
* Olej z jojoba;
* Olej arganowy- surowy, czysty, BIO;
* Olej z orzechów macadamia- tłoczony na zimno, 100% BIO.

 Rano wystarczy umyć włosy , a efekt gładkiej i mieniącej się naturalnymi refleksami fryzury będzie dodawać uroku przez cały dzień :)