poniedziałek, 8 września 2014

Naturalny sposób na GRZYBICĘ stóp i paznokci

Gdy atakuje grzybica - naturalne metody walki z nieugiętym przeciwnikiem!

OLEJ LAUROWY + OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO


Ostatnio pisałam o czekoladowym specyfiku do ciała, a teraz coś bardzo zielonego... czyli olej laurowy i olejek eteryczny z drzewa herbacianego, niezastąpiony duet na wstydliwe dolegliwości stóp i paznokci - grzybicę.

Dlaczego niezastąpiony? Bo walczy z ,,grzybem" naturalnie , bezpiecznie dla skóry i skutecznie. 

Obydwa olejki działają na skórę antyseptycznie, bakteriobójczo, odkażająco. Wzmacniają naskórek, leczą w bardzo skoncentrowany sposób. To dwa silne, naturalne antybiotyki.

Więcej o olejku laurowym <KLIK> i z drzewa herbacianego <KLIK>

Ten kto choć raz walczył z grzybicą paznokci, czy stóp, wie jaka to ,,kosztowna" i długotrwała walka. Leki kosztują kilkadziesiąt złotych za ,,strzał" jeśli mówimy o leczeniu, tzw. pulsacyjnym, do tego lakier do paznokci, ok. 100zł. Razem taka półroczna kuracja, może kosztować nawet 1000zł. Niestety nie zawsze grzybicy pozbywamy się na dobre wraca jak bumerang, by znowu osuszyć nasz portfel i narazić żołądek na nieprzyjemne dolegliwości (skutki uboczne tabletek).

Moje klientki często szukają naturalnych i tańszych rozwiązań na swoje dolegliwości. Często dzielą się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniami. I tak po rozmowie telefonicznej z Panią Teresą i Martą otrzymałam kilka cennych wskazówek jak walczyć z ,,grzybkiem" skutecznie i naturalnie.

Obydwie Pani powiedziały, że trzeba zacząć od dwóch rzeczy:

- zmiany diety, wprowadzając więcej jogurtów, kiszonej kapusty, cytrusów, a zmniejszając do minimum nasze kochane słodycze (swoją drogą mają babki silną wolę)

- ,,wysterylizowania bucików" - wszystkich, w których chodzimy, te zniszczone lepiej wyrzucić, a te które mają nam jeszcze służyć można prosto i tanio zdezynfekować wodą z octem - spryskać środek butów i wysuszyć


Następnie robimy miksturę, łączymy 60ml (50g) olejku laurowego i 80 kropli naturalnego olejku eterycznego z drzewa herbacianego, czyli tak mniej więcej połowę buteleczki. Druga połowa przyda się przy następnym razie. Mieszamy olejki i gotowe.
Przygotowaną miksturą smarujemy umyte i dobrze oczyszczone stopy i paznokcie (bez lakiery), czyli miejsca zajęte grzybicą. Ważne aby to robić codziennie, najlepiej dwa razy. Nie nakładać skarpetek na posmarowane miejsca, tylko pozwolić się wchłonąć olejkom. Przy grzybicy stóp i paznokci starajmy sie zawsze dobrze osuszać stopy, nie moczyć ich zbyt długo - bo ,,grzyby" lubią wilgoć.Trudno określić ile potrwa taka kuracja, najlepiej aby paznokcie chore zrosły, a stopy odzyskały swoją dawną świetność, czyli tak 6-12 miesięcy. Ilość naturalnych mikstur nie jest do określenia, gdyż zależy to od stopnia zaawansowania choroby, a także czy zaatakowała ona tylko paznokcie, czy całe stopy. Ważne, że taka kuracja jest naturalna, skuteczna i stosunkowo niedroga.

Pani Marta pozbyła się grzybicy w ciągu 10 m-cy, Pani Teresa nieco dłużej. Teraz starają się od czasu do czasu, jak twierdzą zapobiegawczo smarować stopy olejem laurowym. Pani Marta twierdzi, że ma znacznie mocniejsze i ładniejsze paznokcie niż przed ,,atakiem" grzybicy.

Taką walkę z grzybicą można zacząć np. teraz po lecie, kiedy nasze stopy i paluszki nie będziemy zbyt często eksponować, a paznokcie malować lakierem.
Nawet jeśli nie borykamy się z chorobą grzybiczą, wartom mieć zawsze olejek laurowy w swojej apteczce. Doskonale wpływa na kondycję włosów, cebulek oraz na płytkę paznokcia, pobudza ją do wzrostu, rozjaśnia i poprawia grubość.

W naszej ofercie znajdziecie teraz zestaw na ,,grzybka" w lepszej cenie, niż gdyby te dwa olejki kupować oddzielnie:

Zapraszam  tutaj


Życzę dużo wytrwałości w walce z,, grzybkiem", dziękuję Pani Marcie i Teresie za cenne rady :-)


buziaki, do następnego
WieFiorka