poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Jak pozbyć się... pryszcza? - naturalne sposoby na nieproszonych gości


 Są prawdziwym utrapieniem, które dziwnym trafem pojawia się akurat wtedy, gdy czekamy na jakąś ważna okazję i zależy nam na nieskazitelnym wyglądzie... ;)

 W trakcie okresu dojrzewania cera jest bardziej narażona na powstawanie ognisk zapalnych, które skutkują pojawieniem się pryszczy- lecz nie oznacza to wcale, że z wiekiem możliwość pojawienia się bolesnych i nieesestetycznych zmian ropnych zostaje wykluczona.
Gdy obserwujemy wysyp pryszczy, zwłaszcza w okolicach brody, żuchwy i policzków, zwykle zwiastuje to zmiany hormonalne wewnątrz organizmu, niezdrową dietę, tryb życia, bądź niewłaściwą pielęgnację cery.

  Pojedyncze "niespodzianki" nie powinny nas jednak niepokoić, bo każdemu się mogą przytrafić... zwłaszcza w przypadku kobiet, u których pryszcze mogą pojawiać się przed "tymi dniami", zaś u mężczyzn mogą być następstwem podrażnień skóry przy goleniu.

 Jak szybko i bezboleśnie poradzić sobie z pryszczami zarówno w mniejszych, jak i większych ilościach?

 Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad kosmetykami pielęgnacyjnymi- oto elementy oręża antypryszczowego, które powinny stać się podstawą walki z intruzami ;) O mydłach Aleppo wspominaliśmy już nie raz- nie bez powodu chwalimy jego zalety, bo to wspaniały naturalny i bezpieczny środek anty-trądzikowy- dzięki bazie z czystej oliwy z oliwek oraz oleju laurowego  (o różnym stężeniu w zależności od przeznaczenia) mydła Aleppo działają przeciwzapalnie, normalizuje wydzielanie sebum na całej powierzchni twarzy.

  Najmocniejsze działanie hamujące nadprodukcję sebum, wysuszające i gojące wypryski mają mydła o zawartości 50% oleju laurowego

Kryształ ałunu Kryształ ałunu jest znany powszechnie jako świetny naturalny dezodorant- jednak ma on również inne zastosowania :)
  Jednym z nich jest sprytne wykorzystanie faktu, iż ałun niszczy bakterie, zapobiega zakażeniu ranek i goi stany zapalne- zatem jeżeli na twarzy pojawi się pryszcz, zanurz palec w czystej wodzie, rozprowadź ją na okolice pryszcza i następnie przyłóż delikatnie biały kryształ do wybranego punktu.
  To sposób dobry zwłaszcza na noc, gdy skóra jest wolna od zanieczyszczeń osadzających się w trakcie przebywania na dworze oraz warstewki makijażu, także może w spokoju się zregenerować :)

Olej z czarnego kminu (czarnuszki) To wybitny środek nawet na najsilniejsze dolegliwości trądzikowe- w przypadku pojedynczego pryszcza warto nanieść olej punktowo (najlepiej na noc), gdyż ma bardzo silne działanie.
 Wnika w głąb skóry, dzięki antybakteryjnej i antygrzybicznej mocy likwiduje  i pobudza uszkodzony naskórek do regeneracji. 

Zielona glinka ghassoul z rozmarynem


 Ten marokański proszek glinkowo-ziołowy, gdy doda się do niego wody mineralnej lub ulubionego hydrolatu roślinnego, jest materiałem na świetną maseczkę.
 Można potraktować ją zarówno jako całościowy zabieg pielęgnacyjny, i jako punktowo nanoszoną gęstą pastę wysuszająco-dezynfekującą nasz problem skórny :)
  Poza walorami przeciwzapalnymi i regulującymi wydzielanie sebum maseczka z zielonej glinki ghassoul i rozmarynu dostarcza witamin i minerałów spragnionej normalizacji skórze.

 Zachęcamy Was do naturalnych metod pozbywania się wyprysków prosto z e-Fiore- są łagodniejsze dla i tak już znękanej skóry w strategicznych punktach, a przy tym gwarantują 100% powodzenie akcji bez powstawania blizn :)