piątek, 12 kwietnia 2013

Słodka pokusa pięknego ciała


 Czy wiecie, że własnie przypada bardzo ciekawa data...? 12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady! Wszyscy, którzy entuzjastycznie ulegają urokowi tego wyśmienitego deseru, mogą urządzić sobie ucztę bez wyrzutów sumienia... w końcu cały świat myśli dziś w szczególności o kakaowych delicjach ;)

 Świetnym wzbogaceniem obchodów tej uroczystości może być włączenie kakaowych dóbr nie tylko do jadłospisu, ale i pielęgnacji ciała- słodko pachnące masło z nasion amerykańskiego kakaowca to wspaniały kosmetyk, dzięki któremu skóra stanie się jędrna i promienna :)


 Masło kakaowe dostępne w e-Fiore ma postać praktycznych pastylek, co pomaga w dawkowaniu dokładnie takich ilości kosmetyku, jakiej akurat potrzebujemy. W temperaturze niższej niż pokojowa ma twardą konsystencję- granulki masła roztapiają się kontakcie z ludzka skórą przechodząc w stan ciekły, dzięki czemu bez problemów rozprowadzają się na skórze.

 Jest to najtwardszy naturalny tłuszcz na świecie, którego nie bez powodu stosuje się do wytwarzania najlepszych balsamów, kremów i mydeł. Przy używaniu masła na samym początku urzeka zapach właściwy czekoladzie- cudownie słodki, subtelny.... a potem przychodzi pora na dalsze zachwyty, bo masło działa doskonale na skórę- dogłębnie nawilża i regeneruje ponieważ zawiera kwas oleinowy, który uzupełnia niedobory odżywczych związków w skórze.
 Charakteryzuje się zgodnością ze skórą, toteż absolutnie tolerowane przez organizm składniki w nim zawarte bardzo łatwo się wchłaniają.

  Masło kakaowe zawiera witaminy z grupy antyoksydantów, które neutralizują działanie wolnych rodników- dzięki temu włączenie do stałego harmonogramu pielęgnacji własnie masła kakaowego opóźnia efekty starzenia się, ujawniające się jako zmarszczki i przebarwienia, a także nadaje skórze jedwabistą gładkość i piękny koloryt.
 Jest wyjątkowo łagodnym kosmetykiem odpowiednim nawet dla osób z problemem atopii i alergii - nie podrażnia skóry, nie powoduje reakcji wyprysku, lecz chroni poprzez nadanie powierzchni skóry delikatnego filmu.

 Gdy posmarujesz się naszym masłem latem przed wyjściem na słońce możesz być pewna, że Twoja skóra będzie idealnie przygotowana na muśnięcia gorących promieni, które przyobleką ciało równomiernym odcieniem brązu bez ryzyka doznania poparzeń, gdyż masło kakaowe- tu występujące  w roli naturalnego filtra słonecznego - chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.


Aby celebrować Dzień Czekolady, skuś się na potencjał naturalnego piękna zawartego w innych naszych kakaowych kosmetykach- więcej o nich przeczytasz w naszym artykule "Czekoladowa radość zaklęta w kosmetykach".
 Jego tytuł nie kłamie- wszystko, co naturalnie kakaowe, dostarcza ogromnej przyjemności i powoduje automatyczne wydzielanie endorfin... a zatem zakochaj się tego wieczora w czekoladzie- ona potrafi ciepłe uczucie odwzajemnić ! ;)