czwartek, 29 listopada 2012

Złocisty sen o pięknie... - Czas arganu


  Skóra, włosy i paznokcie bez skaz są jednymi z głównych wyznaczników piękna ciała. Regularnie pielęgnowane odpowiednimi kosmetykami odwdzięczają się świetna kondycją, która objawia się aksamitną gładkością, blaskiem i wyrazistym, świeżym kolorytem.

 Czy możliwe jest uzyskanie tak wszechstronnego efektu przy użyciu jednego produktu? Ależ tak!

  Argania Spinosa Seed Oil to złocisty olej o niezwykle złożonych właściwościach upiększających- o jego cudownej mocy leczenia wszelkich niedomagań skóry i włosów od zarania dziejów przekonują się rzesze ludzi. Stosowanie olejku arganowego głęboko nawilży i zregeneruje skórę i włosy- a nawet płytki paznokci.
 Marokańskie "płynne złoto"- bo tym mianem argan został okrzyknięty- uzyskiwane jest ze świeżych nasion drzewa arganowego (argania spinosa)- endemitu nazywanego „drzewem życia”. Naturalnie występuje ono tylko w jednym miejscu na świecie- na równinie Souss, której obszar obejmuje ok. 800 hektarów.

 Souss został oficjalnie uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery- spójrzcie sami, jak tam pięknie :)
  Co ciekawe olej arganowy zawiera dwukrotnie więcej witaminy E niż uznawana powszechnie za jej obfite źródło oliwa z oliwek. Aż 80 % składu oleju arganowego stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3,6,9  i prawie 100 innych związków czynnych, w tym  zapobiegających nowotworom (!)

  Dzięki zawartości NNKT znakomity jest na chorobowe zmiany skórne: wszystkie odmiany trądziku, opryszczkę wargową, egzemy, poparzenia i pęknięcia skóry.Chroni też przed agresywnym działaniem słońca, wiatru i niskimi temperaturami a także łagodzi niepożądane skutki zbyt długich kąpieli słonecznych.
  Olej wykazuje też działanie ujędrniające i wygładzające- spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu następnych przez długie lata.
 Argan nie tylko przeciwdziała procesom starzenia się skóry, ale i profilaktycznie poprawia elastyczność, a pobudzając komórki do odbudowy przyczynia się do niwelowania blizn i przebarwień.

 Arganowe "złoto" należy przechowywać w chłodnym miejscu, gdzie nie ma dostępu światło- te warunki są niezbędne, abyśmy mogli dłużej cieszyć się leczniczym właściwościami arganu.


  Dobroczynny olejek znaleźć można w naszym sklepie- ten, który oferujemy, jest w 100 % czystym olejem BIO, posiada certyfikat DE-ÖKO-005 potwierdzający jego ekologiczne pochodzenie.


 Mawiają, że nie wszystko złoto, co... na nie wygląda ;), jednak w przypadku arganu królewska prezencja jest przejawem bogactwa potencjału- zapraszając bohatera dzisiejszego artykułu do swej kosmetyczki wyświadczycie ogromną przysługę swemu zdrowiu i urodzie ;)