środa, 20 marca 2013

"Szczęście jest kobietą"...


... skoro sam Fryderyk Nietzsche tak powiedział, to pewnie coś w tym jest ;)

 Dziś celebrujemy podwójnie zasłużony Międzynarodowy Dzień Szczęścia, gdyż o godzinie 12.02 (przyznajcie się, kto odliczał minuty? ;)) nadeszła astronomiczna wiosna...

 Spoglądając na śnieżne zaspy zadomowione na ziemskim padole można mieć wątpliwości, czy aby Pani Wiosna nie maskuje się zbyt dobrze...jednak trzeba być dobrej myśli, bo może za 2 tygodnie nastanie prawdziwie kwitnąca aura...?

 Skoro wiosna w wersji "widocznej na pierwszy rzut oka" łaskawie ustąpiła pierwszeństwa innym przynależnym dacie 20 marca świętom, zatem niech króluje po prostu radość, naturalna i niczym niezmącona! :)

 Stan szczęścia, pozornie tak trudny do uzyskania, jest na wyciągnięcie ręki- wystarczy doceniać wartości i rzeczy nam bliskie, piękne, mądre... Takie, które dają nam poczucie  wolności, ulgi, a także potrafią bawić i uczynić nas lepszymi ludźmi. Prawdziwie radują się ci, którzy posiadają wrażliwość,wyobraźnię, poczucie humoru i zapas pozytywnego nastawienia- one pozwalają zatopić się w spełnieniu pragnień i marzeń, jakie daje muzyka, literatura, malarstwo, film, sport, pielęgnacyjne rytuały, kontakt z żywą przyrodą, bliskimi ludźmi... i własnym wnętrzem :)

 Wiara w sens obdarowywania się przyjemnością zmysłową i pozazmysłową, wznieci w nas nieodłączny promyk radości, który czasem może osłabnąć, ale nigdy nie zgaśnie :)

 Kobiety mają szczególny dar czerpania i dawania szczęścia- jako partnerki i matki potrzebują w trudnych chwilach podtrzymywania na duchu, utwierdzania w słuszności swych działań, lecz same potrafią lepiej rozpoznawać emocje, uczucia i instynktownie uczyć się tajemniczej sztuki szukania i budzenia w sobie i innych pokładów szczęśliwości.

 Wiosną otrzymują życie nowe istnienia, świat zmienia swą aranżację, a los stawia przed nami nowe szanse... w nich skrywa się cały potencjał szczęścia- od nas zależy jak go wykorzystamy! :)

 Przeżyjmy radośnie tegoroczną wiosnę- nie wiadomo, czy pogoda będzie nas rozpieszczać... ale o to już sami możemy zadbać ;)

 PS. Zachęcamy do udziału w naszym testerskim "Konkursie posmarowanym czarnym mydłem i posypanym różami"- przelanie własnych, twórczych pomysłów w konkretną formę, a także późniejsze pielęgnowanie ciała w towarzystwie naturalnych kosmetyków, niezawodnie wprawi Was w radosny nastrój! :)