niedziela, 13 stycznia 2013

Z glinką będzie Ci do twarzy! Przekonasz się ;)


Borykasz się z uporczywymi problemami skórnymi?

 W takim razie glinka będzie dla Ciebie idealnym narzędziem w walce o piękną i zdrową cerę :)

 Ten niepozorny, lecz dobroczynny pył prosto z serca Ziemi- w zależności od rodzaju- jest nad wyraz korzystny dla różnych typów skóry. Poznaj najważniejsze w kosmetyce gatunki, wybierz dla siebie odpowiedni , nakładaj regularnie... i ciesz się odmienionym korzystnie, zdrowszym niż dotychczas obliczem!


Zielona glinka (Harena Vastitatis) swoją pastelową, zgaszoną barwę liści późnego lata zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego.

 Ma ona intensywne działanie absorpcyjne, czyli pochłaniające szkodliwe substancje, a w zamian uwalnia składniki mineralne z rodziny biopierwiastków- niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry (miła zamiana, czyż nie? ;) )

 Ponadto zielona glinka pomaga oczyścić skórę dzięki antyseptyczności i antybiotyczności- z tych powodów rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cery tłustej, mieszanej i właściwych im problemach: w łagodzeniu podrażnień, łojotoku i leczeniu trądziku młodzieńczego.

 Glinka goi stany zapalne, przyczynia się znacząco do wyrównania pH do wartości sprzyjającej pięknu cery i oczyszcza pory, zapobiegając powstawaniu zaskórników. Odznacza się najsilniejszym działaniem leczniczym i dlatego jest najbardziej popularna w wypadku nawet ciężkich przypadków problemów skórnych towarzyszących dojrzewaniu.


Biała glinka (Flos albus- nazywana też porcelanową,chińską... lub kaolin) jest niezwykle uniwersalna- zadowolone z jej działania będą posiadaczki właściwie każdego typu cery.
 Tak dobra współpraca jest doprawdy rzadkością w kosmetycznym świecie ( na szczęście glinki są nad wyraz spolegliwe ;))
  Jest nie tylko najpowszechniej stosowana (wespół z zieloną glinką) ale i również najdelikatniejsza ze wszystkich glinek. Kosmetyki sporządzone na jej bazie to czysta łagodność- pielęgnacja nimi spodoba się nawet skórze nadreaktywnej, przesuszonej i osłabionej.

 Ów "Porcelanowy Chiński Kaolin" wyróżnia się dużą zawartością biokompatybilnego glinu występującego w postaci glinokrzemianów- to pierwiastek o silnym działaniu wygładzającym. Subtelnie oczyszcza i odżywia skórę, a przy tym działa odświeżająco oraz wspomaga gospodarkę wewnątrzkomórkową warstwy naskórka.


 Czerwona glinka (Arcenum Venustatis), której głównym składnikiem jonowym jest trójwartościowe żelazo, przydaje się przede wszystkim suchej i wrażliwej cerze z problemem naczynkowym, gdyż uszczelnia ona naczynka krwionośne, zapobiegając jednocześnie ich pękaniu. Jest również stosowana najczęściej ze wszystkich rodzajów glinek kosmetycznych do łagodzenia objawów trądzika różowatego.W dalszej kolejności polecić ją można właścicielom cery tłustej, bądź mieszanej, które jednocześnie są skłonne do reakcji alergicznych.
 Należy jednak pamiętać, że regularne stosowanie czerwonej glinki wywołuje efekt delikatnie opalonej cery... co nie jest zbyt korzystne w przypadku osób o bardzo jasnej karnacji.


 Różowa glinka- nie występuje tak naprawdę w przyrodzie. Powstaje w laboratoriach kosmetycznych przy wymieszaniu dwóch typów glinki – białej i czerwonej w stosunku 2:1...

 W ten sposób otrzymuje się pudrowo-różowy pył, który jest szczególnie potrzebny posiadaczkom cery zmęczonej wielkomiejskim stresem, zanieczyszczone i dojrzałej.Uzyskano glinkę o działaniu dezynfekującym, zabliźniającym i ściągającym. Kosmetyki, w skład których wchodzi, koją podrażnienia, wygładzają i odprężają skórę. Dzięki swej zdolności zapobiegania stresowi oksydacyjnemu, glinka różowa dedykowana jest skórze wrażliwej, skłonnej do uczuleń.


Glinka żółta - zawdzięcza swój ciepły, przytłumiony kolor tlenkom żelaza.

 Znajduje zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej oraz doświadczającej trądziku, gdyż posiada cechy charakteryzujące glinkę różową i zieloną- reguluje wydzielanie sebum, działa przeciwzapalne i przeciwzakaźnie, przyśpiesza gojenie skóry, remineralizuje ją, a przy tym oczyszcza z toksyn.
 Skóra blada, anemiczna, zszarzała i pozbawiona blasku dzięki mocy żółtej glinki zyska znacznie na wigorze, gdyż ów proszek stonowany jako kosmetyk wzmacnia odporność immunologiczną skóry, nadaje je zdrowy koloryt dzięki pobudzeniu mikrocyrkulacji krwi. Glinka tego typu przeciwdziała również starzeniu się skóry i działa delikatnie liftingująco.

 Którą z nich wybieracie dla Siebie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz