piątek, 31 maja 2013

Ach to BŁOTKO! ,,Czarne" zabiegi odchudzające...


Czarne,  słone, maziste o rybim zapachu. Nie wygląda i nie pachnie ciekawie, ale ma takie właściwości, które rekompensują wszystko. Naturalne, czarne błoto z Morza Martwego, najlepsze na wszelkie dolegliwości skóry, włosów i stawów.


 Co to jest...?

Czarne Błoto to silnie zmineralizowany muł pochodzenia roślinnego (np. algi), odkładający się przy brzegach akwenu w warunkach intensywnego parowania wody. Tworzy się głównie w okolicach ujść rzecznych i na brzegach morskich. Muł ten można znaleźć wzdłuż całego wybrzeża Morza Martwego w wolnych od zanieczyszczeń spokojnych zatokach.
Morze Martwe słone jezioro bezodpływowe położone w tektonicznym Rowie Jordanu, na pograniczu Izraela i Jordanii. Lustro wody znajduje się w najniższym punkcie na Ziemi, 418 m p.p.m. (i ciągle się obniża). Powierzchnia jeziora wynosi 1027 km², a maksymalna głębokość – 377 m. Jezioro to wykazuje bardzo duże zasolenie – średnio 28%. Na powierzchni zasolenie wynosi ok. 22%, a na głębokości 50 m – 36%. Dzięki takiemu zasoleniu nawet nie umiejący pływać, nie toną i unoszą się na wodzie.

Ponieważ morze jest tak nisko położone, woda z niego nie odpływa.



Czarne błoto z Morza Martwego jest naturalnym szlamem morskim pozyskiwanym  z dna Morza Martwego. Mało kto wie, że dziś, tak jak za czasów Kleopatry i królowej Saby, w Jordanii błoto nadal wydobywane jest ręcznie. Jest to proces bardzo delikatny, wymagający dużej staranności i ostrożności. Niewłaściwe wydobywanie błota  np. przy pomocy maszyn, może prowadzić do "zagarnięcia" przy okazji zanieczyszczeń w postaci kamieni, piasku lub zanieczyszczeń organicznych. Dbając o najwyższą jakość błota wydobywa się je do dziś, jak wspomniano, ręcznie, przeglądając i sprawdzając uważnie każdą wydobywaną porcję błota.
Błoto posiada konsystencję zbliżoną do mokrej glinki, zapachem zaś przypomina muł rzeczny lub występujący w okolicach jezior.


Co zawiera błotko?
Błoto z Morza Martwego jest mieszanką pierwiastków i minerałów występujących w wodzie Morza Martwego, jak także składników organicznych, występujących wzdłuż linii brzegowej. Połączenie obu tych elementów -  pierwiastków i minerałów występujących w wodzie Morza Martwego oraz substancji organicznych - powoduje powstanie niepowtarzalnego środka terapeutyczno-kosmetycznego jakim jest błoto z Morza Martwego.



Błoto zawiera w swoim składzie ponad 40 aktywnych składników mineralnych a do najważniejszych należą sole, bromki, dwuwęglany, siarczany i inne związki pierwiastków takich jak: potas, żelazo, wapń, magnez, sód, węgiel, chlor, fluor, jod. Wszystkie te związki znajdują się mieszance błotnej z wody, kaolinu i substancji organicznych.



Wielu producentów kosmetyków z Morza Martwego dla zniwelowania tego specyficznego zapachu dodaje do błota różnego rodzaju środki aromatyzujące i polepszacze. Nie jest to dobre dla naszej skóry. Środki chemiczne mogą niszczyć to co jest najcenniejsze w składzie błota, a poza tym taki skład może prowadzić do podrażnień skóry i alergii. Jeśli decydujesz się na zakup błota , wybieraj to najczystsze, 100% naturalne, bez dodatków.




Dlaczego takie dobre dla skóry?

Błoto z Morza Martwego oraz to wspaniały kosmetyk o bardzo różnorodnych właściwościach. Dzięki aktywnym składnikom rewitalizuje i głęboko oczyszcza skórę ze szkodliwych substancji, a jednocześnie działa jak peeling, dokładnie usuwając obumarłe komórki naskórka.
Czarne błoto jest świetnym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem i rozstępami. Wspomaga też procesy odchudzania, gdyż zabiegi błotne powodują rozbicie złogów tkanki tłuszczowej, co w efekcie daje nam jędrną, dobrze oczyszczoną i gładką skórę. Maski błotne pobudzają komórki do regeneracji, utrzymują właściwe nawilżenie skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się.
Po zabiegu błotnym koniecznie trzeba wmasować w ciało odpowiedni olejek naturalny lub masło. Składniki oleju znacznie szybciej wnikają w głąb skóry, szybciej sie wchłaniają, ciało pozostaje dobrze nawilżone, a skóra wygląda na zdrowsza.
Czarne błoto z Morza Martwego ma zastosowanie w zwalczaniu objawów różnego rodzaju problemów dermatologicznych, takich jak:
  • trądzik młodzieńczy
  • łuszczyca
  • wypryski skórne
  • atopowe zapalenie skóry
  • bielactwo
  • reumatyzm, artretyzm
  • problemy z krążeniem
  • łupież, łojotok skóry głowy 





Proste zabiegi dla każdego...

Błoto z Morza Martwego ma ogromne właściwości terapeutyczne, poprawiające kondycję skóry, ale trzeba wiedzieć jak je stosować. Najczęściej błotko stosuje się w formie maseczek i okładów błotnych. 

WAŻNE! Pierwsze kontakt skóry z błotem powinien być nie dłuższy  niż 2-3 minuty. W składzie błota jest sól, więc pieczenie i zaczerwienienie są reakcją normalną. Z błota nie należy jednak korzystać w przypadku, gdyby pojawiło się bardzo silne pieczenie, bardzo silne zaczerwienienie, szczególnie występujące wraz z opuchlizną. Są to rzadkie przypadki, ale jeśli się pojawią - należy bezwzględnie zrezygnować z dalszego stosowania błota.
Czy naprawdę trzeba korzystać z bardzo drogich ośrodków SPA, albo wydać fortunę na pobyt w klinice nad Morzem Martwym? Niekoniecznie. Aby skorzystać z dobrodziejstw okładów błotnych z Morza Martwego wystarczą warunki domowe.





A oto kilka prostych rad jak korzystać z dobrodziejstw błota:

- błoto nakładaj na oczyszczoną skórę, po kąpieli, na całe ciało, omijając okolice oczu, ust, miejsc intymnych, 1-2 razy w tygodniu

- skórę głowy po nałożeniu błota, delikatnie masuj przez kilka minut, pozostaw maskę na 10-15 min. i dokładnie umyj włosy wodą z szarym mydłem

- nie stosuj błota na twarz, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę,  błotne okłady na twarzy powinny pozostać max ok. 5 min, na ciele 20min, na skórze głowy ok. 10 minut

- aby wzmocnić działanie odchudzające i antycellulitisowe należy owinąć ciało z maską błotną folią i ręcznikiem

- przy bólach stawów, reumatycznych, błoto podgrzać w kąpieli wodnej do temp. 40 stopni następnie nałożyć na bolące stawy, owinąć folią i kocem, po 20 minutach zmyć ciepłą wodą bez mydła i owinąć staw bandażem na kilka godzin

Mocno zmineralizowane czarne błoto przyda sie każdemu, któ chce zachować zdrowy i młody wygląd skóry. Ma działanie lecznicze, więc jeśli nie pomagają maści, kremy i inne specyfiki na problemy skórne, może warto zainwestować w błotko. Jest niedrogie, łatwo sie nakłada, może przynieść wiele korzyści.

Błoto dostępne w naszym sklepie 


ZAPRASZAMY!!!