poniedziałek, 25 marca 2013

Naturalne metody mądrej pielęgnacji cery dojrzałej


 Czasem skóra młodych osób daje już wyraźne oznaki dojrzałości, podczas gdy cera niektórych kobiet tuż przed menopauzą jest świeża i zdrowa....
 Przyczyny takiego stanu rzeczy leżą zależy głównie w prowadzeniu określonego trybu życia i sposobie pielęgnacji- proces starzenia się skóry postępuje znacznie szybciej, jeśli narażamy cerę na działanie szkodliwych czynników, takich jak dym tytoniowy, zmiany temperatury, nieodpowiednie kosmetyki, długotrwały stres, złe odżywianie się i permanentne niedobory snu.

 Kondycja i ogólny wygląd zewnętrzny często są miarą, według której ocenia się właściwy wiek organizmu.
Choć tradycyjna klasyfikacja typu cery dokonywana jest ze względu na rodzaj, nie wiek, to jednak można wymienić charakterystyczne cechy skóry dojrzałej związanej z upływem czasu, pozwalające ją uznać za odrębny rodzaj (nie wyklucza to występowania objawów charakterystycznych dla cery suchej lub mieszanej).

 Efekty starzenia się skóry, widoczne na jej powierzchni, wynikają ze zmian, które zachodzą w jej wnętrzu.
 Wraz z wiekiem zwalnia się metabolizm oraz transport produktów przemiany materii. Owe czynniki wpływają na to, że skórze zostaje dostarczona mniejsza ilość składników odżywczych- stan ten z kolei przyczynia się do spowolnienia procesów samoregeneracji skóry...  Indywidualne tempo starzenia się skóry w pewnym stopniu uwarunkowane jest genetycznie- starzenie się skóry rozpoczyna się zwykle w okolicach 25. roku życia i często jeszcze przed trzydziestką pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki wokół oczu. Z biegiem lat proces ten przyśpiesza, ale naprawdę zawrotnego tempa nabiera ok. pięćdziesiątki. Jest to następstwo szybko pogłębiającego się wtedy niedoboru żeńskich hormonów – estrogenów, które regulując metabolizm i uwodnienie tkanek, w istotny sposób wpływają na stan skóry.

  Upływ czasu sprawia, że zmiany następują we wszystkich trzech warstwach skóry: naskórku, skórze właściwej i tkance podskórnej.

 Na powierzchni naskórka znajduje się ochronna warstwa: płaszcz lipidowy. Jest on ważny dla zachowania właściwego nawodnienia warstwy rogowej naskórka, nadającego jej odpowiednią elastyczność.
 Naskórek zapobiega uszkodzeniom i utracie wilgoci, chroni przed promieniami słonecznymi, brudem i bakteriami oraz pomaga regulować temperaturę ciała. Proces starzenia się jednak powoduje odwodnienie z powodu zmian biochemicznych w warstwie rogowej i zmniejszonej zdolności hamowania utraty wody.

 W skórze właściwej znajdują się włókna kolagenowe, które odpowiadają za elastyczność skóry- wraz ze starzeniem się ubywa nie tylko włókien kolagenowych i elastyny, ale niekorzystnie zmienia się też ich struktura, a to bezpośrednio powoduje powstawanie zmarszczek, zmniejszenie odporności i wiotkość.

 Do pielęgnacji skóry dojrzałej poleca się kosmetyki intensywnie nawilżające, zawierające ceramidy, witaminy A, C, E oraz związki tłuszczowe, które umożliwiają odbudowę naturalnego płaszcza lipidowego, a także cenne pierwiastki, zwłaszcza wapń i magnez. Wapń intensywnie regeneruje i zagęszcza naskórek, umacnia spoistość komórek, wzmacnia tkankę podskórną, przeciwdziała wysuszeniu oraz nadmiernemu uwrażliwieniu skóry. Magnez zaś aktywuje czynności życiowe komórek, bierze udział w przemianie węglowodanów i tłuszczów, pobudza komórki skóry do życia, stymulując ich wzrost.


 Uroda kobiety, która już dawno przestała być podlotkiem, wymaga odpowiedniej oprawy. Dzięki zabiegom kosmetycznym można skutecznie zatrzymać pierwsze oznaki starzenia się skóry, które wynikają ze słabego nawodnienia i odżywienia.

 Dlatego warto wybrać dobrej jakości naturalne kosmetyki przeznaczone do dojrzałego typu cery-wspomagają one procesy metaboliczne w komórkach skóry, poprawiają jej sprężystość, spłycają zmarszczki i zmniejszają przebarwienia. Całe ciało powinno być rozpieszczane odpowiednią dawką troskliwości, ale szczególną uwagą w przypadku skóry dojrzałej obdarzyć należy kwestię pielęgnacji okolic oczu, szyi i dekoltu- nie zapominajmy też o dłoniach, kobiecych wizytówkach :)

 Oto nasze propozycje do indywidualnej kompozycji idealnego programu pielęgnacji 

-Balsamy na wagę z masłem shea krojone z bloku:

* "Egzotyczne Mango"
* "Figi & Daktyle"
* "Pomarańczowy z beta-karotenem"
* "Czekolada"
* "Mleczne SPA"- Kozie mleko"
* "Arganowy"
* "Kremowa śmietanka antycellulitowa z oliwą z oliwek"

- Roślinne czyste masła:

* Masło shea karite, nierafinowane 100 % BIO
* Czyste masło kakaowe w pastylkach
* Czyste masło z oleju palmowego
*  Masło z oleju kokosowego 100% BIO- nierafinowane

-Płynne oleje:

* Olejek z owoców dzikiej róży
* Olejek z pestek moreli
* Olejek do włosów z czarnuszką
* Olej z pestek awokado
* Olej z jojoba
* Olej arganowy- surowy, czysty, BIO
* Olej z orzechów macadamia- tłoczony na zimno, 100% BIO

- Łagodnie peelingujące glinki:

* Glinka ghassoul- lawendowa
* Glinka ghassoul- algowa
* Glinka ghassoul- kwiatowa
* Glinka zielona z rozmarynem
* Glinka żółta beloun z ziołami
* Biała glinka "Kozie mleka i miód"
* Glinka czerwona beloun w rurkach


 Doświadczone kobiety o cerze usianej oznakami upływającego czasu potrafią docenić szlachetne moce natury, ukryte w kosmetykach stworzonych na bazie roślinnych olejków, z dodatkami ekstraktów z ziół oraz ziemskich minerałów. Płynące z nich nawilżenie, odżywienie i regeneracja zapewni idealną opiekę urodzie dojrzałej kobiety.

                         Spraw razem z e-Fiore, aby Twoja dojrzałość była pięknym etapem życia :)