czwartek, 23 maja 2013

Najlepsze z najlepszych - szare mydło Aleppo


        Sekret mydeł Aleppo
Mydło, które leczy poznał chyba każdy, kto ma problemy z cerą. Proste w składzie, o naturalnym eko zapachu, 200 gramowa kostka, która daje więcej niż by się mogło wydawać...




Mydło Aleppo bo o nim mowa wydaje się skromne, na łazienkowej półce nie prezentuje sie ciekawie, a jednak jest w nim coś takiego, że można się w nim zakochać i  nie rozstawać do końca życia.

To proste – za niesamowite właściwości mydła Aleppo odpowiada głównie jeden składnik – olej laurowy.
Mydło Aleppo to twarde mydło wyrabiane ręcznie, znane ze swoich wspaniałych właściwości leczniczych. Nazywane często Savon d’Alep, mydło laurowe czy  mydło Ghar. Nazwa mydła pochodzi od nazwy syryjskiego miasta Aleppo, w którym jest ono wytwarzane od tysięcy lat według tradycyjnej receptury. Nie zmienianej przez stulecia.

Tradycyjne mydła Aleppo wytwarzane są w 100% z naturalnych składników – oliwy z oliwek, oleju laurowego oraz ługu. Zawartość oleju laurowego (zwykle od 2% do 50%) decyduje o jakości i cenie mydła. Poza mydłami o tradycyjnym składzie dostępne są też takie z dodatkami , takimi jak: glinka Beloun, olejki naturalne, olejki eteryczne.

Mydła Aleppo mogą być stosowane do codziennego mycia twarzy, całego ciała oraz włosów, Niektórzy stosują pianę mydlana jako maseczkę na twarz, przemywają mydłem rany bądź stosują je do higieny intymnej.




Aleppo- mydło, które leczy

Mydło Aleppo ma wiele zastosowań leczniczych. Przede wszystkim pomaga w walce z trądzikiem, nadmiernym przetłuszczaniem sie skóry oraz jest idealne dla alergików, osób które nie mogą stosować tradycyjnych kostek myjących. Mydło przyspiesza gojenie się ran, chroni przed ukąszeniami owadów, zapobiega wypadaniu włosów.

Szczególnie mydła Aleppo powinny używać osoby z AZS, trądzikiem młodzieńczym, różowatym, skórą zanieczyszczoną, tłustą, skłonną do wyprysków. Bardzo ważne stosowanie mydła na włosy i skórę głowy. Dlatego osoby borykające sie z łupieżem, z bardzo wrażliwą skórą głowy, z wypadaniem i łamliwością włosów powinny myć głowę tylko w szarym mydle Aleppo.





A wszystko dzięki olejowi laurowemu...

Wawrzyn (Laurus nobilis) jest wiecznie zielonym drzewem dorastającym do 20 metrów wysokości, pochodzącym z regionu Śródziemnomorskiego. Ze względu na atrakcyjny wygląd ciemnozielonych liści z pięknym połyskiem oraz owoce w postaci czarnych jagód, roślina ta jest często uprawiana jako krzew ozdobny.
Olejek eteryczny z wawrzynu jest destylowany z liści, drobniejszych gałązek i niewielkich ilości jagód. Tradycyjnie stosowany był do leczenia histerii, niestrawności, kolki, obniżania gorączki i wywoływania menstruacji. Ceniony jest również za swe właściwości antyreumatyczne, antyseptyczne, bakteriobójcze, grzybobójcze, napotne, poprawiające trawienie, moczopędne, obniżające ciśnienie, uspokajające oraz wzmacniające żołądek.


Olej wyciskany z owoców wawrzynu jest stosowany w przypadku zwichnięć, stłuczeń, bólu ucha, itp. Szeroko stosowany jest również w celach kulinarnych jako przyprawa, a także do napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Olej z wawrzynu ma także bardzo dobre właściwości myjące, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz łagodzi świąd.




Do tego wszystkiego oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek, która jest głównym składnikiem mydeł Aleppo, ma ogromne właściwości nawilżające, regenerujące i zmiękczające skórę. Dzięki niej mydło jest delikatne, przyjemnie nawilża skórę, nie podrażnia. Oliwa z oliwek zawiera duże ilości kwasu oleinowego,  oraz bogactwo witamin A, E, D oraz K. Zapobiega tworzeniu się wolnych rodników, działa przeciw starzeniowo, koi i chroni skórę. 




Jakie Aleppo dla Ciebie?

Mydłem Aleppo może myć się każdy, a nawet powinien. W zależności od typu cery wybieramy mydło dla siebie patrząc na procentową zawartość olejku laurowego i oliwy z oliwek.

I tak,  im wyższe stężenie oleju laurowego, tym mydło ma działanie bardziej oczyszczające, antybakteryjne, lecznicze. Natomiast im więcej oliwy z oliwek w mydle, tym bardziej nadaje się ono do skóry suchej, wrażliwej, odwodnionej.


Polecamy:

 Aleppo 22% z glinka Beloun - skóra sucha i zmęczona, szara


Aleppo 30% - skóra mieszana,


Aleppo 50% - skóra tłusta, trądzikowa


Po umyciu mydłem Aleppo najlepiej jest wmasować w twarz naturalny olejek z czarnego kminu. Systematyczne stosowanie takiego zabiegu znacznie likwiduje trądzik, przebarwienia, zmiany skórne.

ZAPRASZAMY!






3 komentarze:

  1. Muszę pomyśleć o zakupie tego mydła, bo już wielokrotnie czytałam o jego cudownych właściwościach ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest naprawdę świetne. Jeśli masz suchą skórę to raczej 22% lub 30%oleju laurowego, jeśli tłustą lub z trądzikiem to zdecydowanie Aleppo 50% :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mydełko jest na mojej liście :)

    OdpowiedzUsuń